Joga

Ćwiczenia dla ducha i ciała System ćwiczeń oparty o Hatha-Joga, który angażuje ciało, umysł i duszę. Zajęcia uwalniają od napięć, dają odprężenie, podnoszą koncentrację oraz ulepszają przepływ energii. Jednocześnie wzmacniają układ nerwowy, oddechowy oraz krwionośny i usprawniają pracę narządów wewnętrznych. Zwiększają także ruchomość w stawach. Wpływają korzystnie na kręgosłup, nadają gibkość i siłę ciału, pokonując słabość i przykurcz w układzie mięśniowo-więzadłowym. Zaletom jogi nie ma końca, a mogą ją ćwiczyć wszyscy bez względu na wiek i kondycję. Ćwiczysz bez obuwia. Wskazane jest używanie własnej maty antypoślizgowej.

Systematyczne ćwiczenia budują piękną sylwetkę, poprawiają stan zdrowia, działają kojąco na nerwy i wyciszają umysł. Dodają energii i siły dla dla aktywności w codziennym życiu.

Ciesz się dobrym samopoczuciem i witalnością, znajdź swój wewnętrzny spokój.

Hymn do Patanjalego

jogena cittasya padena vaćam
malam śarirasya ća vaidyakena
yopakarottam pravaram muninam

patańjalim pranjaliranato'smi

abahu purusakaram
śankha ćakrasi dharinam
sahasra śirasam śvetam
pranamami patanjalim

 


Złóżmy pokłon najszlachetniejszemu z mędrców Patańdżalemu, który obdarzył nas jogą dla spokoju i świętości umysłu, gramatyką dla jasności i czystości mowy oraz medycyną dla doskonałego zdrowia. Oddajmy cześć Patańdżalemu, wcieleniu Adiśeszy, którego górna część ciała ma kształt człowieczy, dzierżącemu w dłoniach czakrę i konchę, z głową ukoronowaną tysiącgłową kobrą.